4. UZGLABĀ SAVAS ROTASLIETAS PAREIZI
Rūpīgi uzglabājot rotaslietas, kad tās netiek valkātas, ir iespējams novērst bojājumus un krāsas maiņu. Uzglabā savas rotas polsterētajās kastītēs vai auduma maisiņos, kuros tās saņēmi, novietojot tās atsevišķi, lai tās nesapītos un neapskrāpētu viena otru. Ja nolem ilgstoši nevalkāt konkrētas rotaslietas, uzglabā tās plastmasas maisiņā ar aizdari, lai novērstu mitruma un gaisa piekļuvi.
5. TĪRI SAVAS ROTAS
Juvelierizstrādājumu periodiska tīrīšana ir svarīga, lai atjaunotu to spīdumu un atbrīvotu tos no eļļām un netīrumiem.
Kad Tavas rotas ir zaudējušas krāsu, notīri tās ar īpašu juvelierizstrādājumiem paredzētu tīrīšanas līdzekli vai arī izmēģini silta ūdens un maigu roku ziepju maisījumu, tīrīšanai izmantojot mīkstu zobu suku ar maigām apaļveida kustībām, lai piekļūtu visām mazajām rieviņām.
Noskalo rotu ar tīru ūdeni un viegli nosusini ar mīkstu drānu. Ja pamani, ka aiz akmentiņa ir izveidojies kondensāts, mēģini to pažāvēt ar fēnu vidējā iestatījumā. Noteikti neizmanto karsto iestatījumu, jo tas var sabojāt akmeni un uzkarsēt metālu.
Pabeidz tīrīšanu, nopulējot sauso rotiņu ar tīru pulēšanas drānu – iegādājies to šeit.
Ja pamani, ka Tavai rotai ir nepieciešama dziļāka tīrīšana vai metālā ir skrāpējumi, kas jāizlīdzina, varu palīdzēt ar to savā darbnīcā (sazinies ar mani).
6. IERADUMI, KAS JĀŅEM VĒRĀ
Ieteicams noņemt rotaslietas pirms gulētiešanas, lai izvairītos no traumām un lai tās pa nakti neieķertos gultas veļā.
Kulona vilkšana / bīdīšana gar ķēdīti, var to izstaipīt un laika gaitā novājināt.