Kā noteikt savu gredzena izmēru

Visvieglāk un precīzāk gredzena izmēru var noteikt uz vietas manā darbnīcā, taču klientiem ne vienmēr ir iespēja atbraukt, un dažreiz runa ir par pārsteigumu vai saderināšanos, kur slepenība ir pirmajā vietā. Tāpēc iesaku zemāk aplūkot divus ļoti labus veidus kā noteikt gredzena izmēru mājas apstākļos.

Nr. 1 - JAU ESOŠA GREDZENA DIAMETRS

Ja ir pieejams jau esošs gredzens, kas ļoti labi der uz izredzētā pirksta, tad viss, ko atliek izdarīt, ir noteikt gredzena iekšējo diametru, uzliekot gredzenu uz lineāla. Izmantojot šo skaitli, es aprēķināšu gredzena iekšējo/pirksta ārējo apkārtmēru un tādejādi arī gredzena izmēru. Šī metode visprecīzāk strādās ar pilnībā apaļiem gredzeniem.

Nr. 2 - PAPĪRĪŠA METODE

No parasta plāna papīra izgriez apmēram 5mm platu un 10cm garu sloksnīti. Papīrītim jābūt tik garam, lai apietu apkārt Tavam pirkstam. Apliec to ap iecerēto pirkstu un atzīmē, kur papīrītis pārklājas. Tad izmēri papīrīša garumu no sākuma punkta līdz atzīmētajai vietai. Izmantojot šo skaitli, es aprēķināšu Tavu gredzena izmēru.

Kā rūpēties par savām rotām

Ir ļoti svarīgi pareizi kopt savas rotas, lai tās spētu saglabāt mirdzumu un kvalitāti vēl ilgus gadus. Šeit ir daži padomi, kā to izdarīt:

1. SAGLABĀ SAVAS ROTASLIETAS SAUSAS

Ja vien Tu neplāno tīrīt savas rotaslietas, tās ikdienā nepieciešams pasargāt no mitruma, jo tas veicina sudraba apsūbēšanu un atstāj dārgakmeņus blāvus.

Piemēram, ūdens var radīt kondensātu zem dārgakmeņiem, kas tajos var izraisīt spīduma zudumu un duļķainu izskatu. Izvairies valkāt dārgakmeņu rotas, kad mazgā rokas vai ej dušā.

Papildus tam, ja, mazgājot rokas, valkā gredzenus un kārtīgi nenoslauki rokas, mitrums var iesprūst starp gredzenu un pirkstu, izraisot izsitumus uz ādas.

2. NEVALKĀ ROTASLIETAS SPORTA ZĀLĒ UN SPA

Ja ieplāno peldēties, pastiprināti svīst vai karsēties, ieteicams novilkt rotaslietas. Bieži vien cilvēki baseinā nēsā auskarus vai valkā gredzenus sporta zālē. Taču mitrums, kā arī peldbaseina hlors (un pat sviedru pH līmenis) var izmainīt Tavu rotaslietu krāsu, padarot tās apsūbējušas. Jāņem vērā arī tas, ka valkājot rotaslietas (it īpaši gredzenus) sporta zālē kā arī citu fiziski smagu aktivitātāšu laikā, tās var tikt nejauši saspiestas vai apskrāpētas.

Tāpat, nevajadzētu valkāt gredzenus, veicot mājas tīrīšanu vai izmantojot jebkādu sadzīves ķīmiju.

3. IZVAIRIES NO SASKARES AR LOSJONU VAI SMARŽĀM

Dārgmetāli, dārgakmeņi un pērles ir ļoti jutīgi pret ķīmiskām vielām. Tas ietver arī produktus, ko Tu ikdienā lieto uz ādas. Ja uzklāj smaržas, krēmus, losjonus vai citus skaistumkopšanas līdzekļus, nogaidi lai tie pilnībā iesūcas ādā pirms rotaslietu uzlikšanas.

4. UZGLABĀ SAVAS ROTASLIETAS PAREIZI

Rūpīgi uzglabājot rotaslietas, kad tās netiek valkātas, ir iespējams novērst bojājumus un krāsas maiņu. Uzglabā savas rotas polsterētajās kastītēs vai auduma maisiņos, kuros tās saņēmi, novietojot tās atsevišķi, lai tās nesapītos un neapskrāpētu viena otru. Ja nolem ilgstoši nevalkāt konkrētas rotaslietas, uzglabā tās plastmasas maisiņā ar aizdari, lai novērstu mitruma un gaisa piekļuvi.

5. TĪRI SAVAS ROTAS

Juvelierizstrādājumu periodiska tīrīšana ir svarīga, lai atjaunotu to spīdumu un atbrīvotu tos no eļļām un netīrumiem.

Kad Tavas rotas ir zaudējušas krāsu, notīri tās ar īpašu juvelierizstrādājumiem paredzētu tīrīšanas līdzekli vai arī izmēģini silta ūdens un maigu roku ziepju maisījumu, tīrīšanai izmantojot mīkstu zobu suku ar maigām apaļveida kustībām, lai piekļūtu visām mazajām rieviņām.

Noskalo rotu ar tīru ūdeni un viegli nosusini ar mīkstu drānu. Ja pamani, ka aiz akmentiņa ir izveidojies kondensāts, mēģini to pažāvēt ar fēnu vidējā iestatījumā. Noteikti neizmanto karsto iestatījumu, jo tas var sabojāt akmeni un uzkarsēt metālu.

Pabeidz tīrīšanu, nopulējot sauso rotiņu ar tīru pulēšanas drānu – iegādājies to šeit.

Ja pamani, ka Tavai rotai ir nepieciešama dziļāka tīrīšana vai metālā ir skrāpējumi, kas jāizlīdzina, varu palīdzēt ar to savā darbnīcā (sazinies ar mani).

6. IERADUMI, KAS JĀŅEM VĒRĀ

Ieteicams noņemt rotaslietas pirms gulētiešanas, lai izvairītos no traumām un lai tās pa nakti neieķertos gultas veļā.

Kulona vilkšana / bīdīšana gar ķēdīti, var to izstaipīt un laika gaitā novājināt.